Jurnalul.ro Sport Dinamo - Infrăngere cu Unirea Urziceni

Dinamo - Infrăngere cu Unirea Urziceni

01 Iul 2007   •   00:00
Sursa foto: Catalin Abagiu/

Trupa lui Mircea Rednic a pierdut ieri finala turneului Cupa de Vară, găzduit de Braşov, cedănd in faţa Unirii Urziceni, cu 3-3, 6-7 (după executarea loviturilor de departajare). Victoria in faţa dinamoviştilor a insemnat şi un debut fericit pentru noul preşedinte al Unirii, Mihai Stoica, fost manager general al Stelei.

Trupa lui Mircea Rednic a pierdut ieri finala turneului Cupa de Vară, găzduit de Braşov, cedănd in faţa Unirii Urziceni, cu 3-3, 6-7 (după executarea loviturilor de departajare). Victoria in faţa dinamoviştilor a insemnat şi un debut fericit pentru noul preşedinte al Unirii, Mihai Stoica, fost manager general al Stelei. Ialomiţenii au condus cu 1-0 incă din minutul 3, prin golul lui Dănălache, dar Bratu (’22), Muşat (’32) şi Opriţa (’37) au intors rezultatul la 3-1 pentru Dinamo. In minutul 72, Mara a redus din diferenţă pentru echipa din Urziceni, iar patru minute mai tărziu Dănuţ Munteanu a egalat dintr-un penalty. Antrenorul lui Dinamo, Mircea Rednic, a inceput cu: Lobonţ - Blay, Moţi, Năstase, Muşat - Chiacu, Ad. Cristea, Ropotan, Opriţa - Dănciulescu, Fl. Bratu002E