Succesul in fata Rapidului, al zecelea consecutiv din Liga 1, i-a extaziat pe conducatorii, antrenorii si fanii lui Dinamo. Surprinzator, jucatorii par sa fie singurii care au ramas cu picioarele pe pamant.
Singurul dinamovist care nu a parut sa savureze in totalitate victoria contra giulestenilor a fost atacantul Ionel Ganea. "Sunt suparat ca nu sunt titular, dar pana la iarna nu am ce face. Atunci este pauza competitionala. Deocamdata atat va spun: nu sunt fericit si la iarna voi lua o decizie", a declarat Ganea imediat dupa incheierea meciului. Rednic l-a contrazis ieri: "Nu va pleca. Au fost vorbe spuse la suparare".
INCIDENTE
|
Dupa incidentele grave petrecute la meciul Dinamo - Steaua, cu suporterii ros-albastrilor in rol de victime, jandarmii au avut din nou probleme la derby-ul de duminica. Astfel, in minutul 78, imediat dupa golul de 3-1 reusit de Claudiu Niculescu, mai multi suporteri dinamovisti au rupt gardul care ii separa de galeria Rapidului, aflata la peluza dinspre Spitalul de Urgenta. Scandalul a plecat de la faptul ca fanii "visiniilor" nu au respectat momentul de reculegere tinut in memoria fostului capitan al "cainilor", Catalin Haldan, iar pe parcursul meciului au scandat impotriva regretatului fotbalist. Suporterii au intrat pe pista stadionului, moment in care jandarmii au intervenit in forta, calmand spiritele si operand mai multe arestari. "Totul a fost filmat de Jandarmerie, iar caseta va ajunge la LPF alaturi de raportul meu. Comisiile urmeaza sa decida daca se impun sau nu sanctiuni pentru cele doua cluburi", a declarat observatorul partidei, Alexandru Boc. Ambele echipe risca suspendarea terenului propriu pentru minimum o etapa, dinamovistii fiind recidivisti la acest capitol.
|