Jurnalul.ro Sport Dragoş Coman, locul 7 la CE de înot

Dragoş Coman, locul 7 la CE de înot

de Jurnalul National    |    19 Mar 2008   •   00:00

În prima zi a Campionatelor Europene de înot de la Eindhoven, Dragoş Coman (foto) s-a clasat pe locul 7 în finala probei de 400 metri liber, cu timpul de 3 minute, 49 de secunde şi 36 de sutimi.

În prima zi a Campionatelor Europene de înot de la Eindhoven, Dragoş Coman (foto) s-a clasat pe locul 7 în finala probei de 400 metri liber, cu timpul de 3 minute, 49 de secunde şi 36 de sutimi. Victoria a revenit rusului Iuri Prilukov, în 3 minute, 45 de secunde şi 10 sutimi. Ieri, Coman a obţinut al 7-lea rezultat  în seriile probei de 800 m liber, calificându-se pentru finala de azi. Ceilalţi sportivi români care au concurat până acum nu au acces în finale.