Jurnalul.ro Sport Egalitate în al doilea amical din Antalya, 1-1 cu NK Rijeka

Egalitate în al doilea amical din Antalya, 1-1 cu NK Rijeka

05 Feb 2010   •   00:00

În al doilea amical din cadrul turneului din Antalya, Steaua a înregistrat o remiză, 1-1 cu NK Rijeka, echipă clasată pe locul 9 în Croaţia la finalul turului. Croaţii au deschis scorul în minutul 36, după ce Tudela a degajat în blocajul unui adversar, balonul sărind în plasa porţii lui Zapata. Steliştii au egalat după pauză, în minutul 51, când Szekely a înscris cu un şut din unghi, profitând de o ieşire greşită a portarului advers. Antrenorul Mihai Stoichiţă a folosit din nou în prima repriză formula 3-4-3: Zapata - Tudose, Baciu, Jelev - Nicoliţă, Tudela, Toja, Art. Karamyan - Tănase, Kapetanos, Arm. Karamyan. În partea secundă, Steaua a jucat cu: Tătăruşanu - Golanski, Baciu, Jelev, P.Marin - Szekely, Pleşan, Ov. Petre, Nicoliţă - Surdu, Stancu.