Liderul la zi al Diviziei A va incerca in aceasta seara, de la ora 20:30, sa-si mentina avansul in fruntea clasamentului si sa se revanseze pentru infrangerea cu 0-1 din tur.
MOMENT. Ion Marin se va afla fata in fata cu echipa care a ocupat un loc foarte important in cariera sa de antrenor. Tehnicianul care va implini chiar azi 51 de ani a declarat deja ca victoria din meciul de la Constanta ar fi cel mai potrivit cadou din partea fotbalistilor sai. "Sunt convins ca jucatorii vor face tot ce depinde de ei pentru a pleca de la Constanta cu toate cele trei puncte", a declarat Ion Marin. Mai mult, antrenorul "cainilor" isi va infrunta astazi si propriile creatii din actuala echipa a Farului. Doua dintre vedetele pe care mizeaza acum constantenii, fundasul stanga Cosmin Pascovici si mijlocasul ofensiv Dinu Todoran au fost "descoperite" chiar de catre Ion Marin in primul "11" al gruparii de pe Litoral.