Pe un teren noroios si plin de zapada, cele doua echipe au reusit totusi sa ofere celor 2.000 de spectatori o lupta palpitanta. Cu 15 minute inainte de final, partida a fost intrerupta pentru cateva momente, pentru ca organizatorii sa refaca liniile acoperite de zapada. La fel procedasera si in in minutul 30.
MOMENTE. Gazdele au deschis scorul in minutul 20, cand Gheorghiu a reluat din careul mic o centrare a lui Fl. Ganea, dar "bancarii" au reactionat la faza imediat urmatoare, prin Mircea Oprea. Cinci minute mai tarziu, Trofin a facut 2-1 pentru, dupa o gafa a portarului Nae, dar Octavian Chihaia a egalat in prelungirile primei reprize.