Jurnalul.ro Sport FCM BACAU - JIUL 1-2 / Succes nesperat

FCM BACAU - JIUL 1-2 / Succes nesperat

21 Noi 2005   •   00:00

Trupa lui Ionut Chirila a primit o mana de ajutor nesperata din partea unei adversare directe din subsolul clasamentului, FCM Bacau. Dupa pauza, la scorul de 0-1, moldovenii le-au oferit suporterilor un adevarat festival de ratari. Oaspetii au deschis scorul in minutul 26, cand Drida a transformat un penalty.

SPERANTE. "Inca mai sper intr-o revenire, altfel nu m-as mai prezenta la echipa.

S-a dovedit inca o data ca, desi vrem sa facem ceva bun, suntem o echipa naiva, care primeste extrem de usor goluri si care rateaza exasperant", a declarat dupa meci antrenorul bacauanilor, Cristian Popovici. Antrenorul Jiului, Ionut Chirila, era extrem de fericit pentru victorie: "Mi-a fost putin teama cand Bacaul a egalat, dar cand am facut 2-1 m-am linistit si s-a dovedit ca nu am avut motive sa ma tem. Imi pare rau de Popovici, pentru ca si eu sunt un antrenor tanar si stiu ce inseamna sa fii amenintat cu demiterea", a spus tehnicianul "minerilor".