Jurnalul.ro Sport Fotbal intern ACSM Politehnica Iaşi - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-1. Echipa lui Neagoe rămâne pe loc de play-off

30 Noi 2018   •   20:04

Echipa ACSM Politehnica Iaşi a încheiat la egalitate, 1-1, partida disputată pe teren propriu în compania formaţiei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, vineri, în cadrul etapei a 17-a a Ligii I de fotbal.

Oaspeţii au deschis scorul în debutul primei reprize, prin Gabriel Vaşvari (9), ieşenii reuşind să egaleze în minutul 21, prin costaricanul Dylan Flores.

În urma acestui rezultat, Sepsi OSK a acumulat 24 de puncte, consolidându-şi poziţia a şasea în clasament, în timp ce Poli Iaşi a urcat pe locul 11, la egalitate de puncte (18) cu Dinamo, ocupanta poziţiei a 10-a, care va juca sâmbătă, în deplasare, cu FC Viitorul.

ACSM Politehnica Iaşi - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-1 , stadion "Emil Alexandrescu" - Iaşi
Au marcat: Dylan Flores (21), respectiv Gabriel Vaşvari (9).
Arbitru: Alexandru Tudor (Bucureşti); asistenţi: Ovidiu Artene (Vaslui) şi Bogdan Gheorghe (Bucureşti); arbitru de rezervă: Cătălin Popa (Piteşti).
Observatori: Cristian Nica (Ploieşti) - CCA, Bogdan Buhuş (Bârlad) - LPF.