Jurnalul.ro Sport Fotbal intern BCR Open România - Meci demonstrativ în onoarea maestrului Radu Beligan

BCR Open România - Meci demonstrativ în onoarea maestrului Radu Beligan

25 Sep 2010   •   00:00

1.500 de spectatori au asistat, la Arenele BNR, la un meci demonstrativ de dublu în onoarea maestrului Radu Beligan, în care au jucat Andrei Pavel, Ilie Năstase, Cristian Tudor Popescu şi  Horaţiu Mălăele.
 Partida de un singur set, a opus echipele Andrei Pavel - Horaţiu Mălăele şi Ilie Năstase - Cristian Tudor Popescu, a durat 45 de minute şi a consemnat victoria celor din urmă cu scorul de 7-5.

Ilie Năstase, cum era de aşteptat, a fost în prim plan, replicile sale savuroase făcând deliciul publicului.

La finalul meciului, pe ecranul arenei a fost difuzat un videoclip în onoarea actorului Radu Beligan, Ilie Năstase oferind maestrului o rachetă cu care a evoluat pe vremea când era numărul unu în clasamentul ATP.