Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Dan Petrescu a reuşit promovarea în prima ligă rusă

Dan Petrescu a reuşit promovarea în prima ligă rusă

17 Oct 2010   •   00:00

Kuban Krasnodar, formaţia antrenată de Dan Petrescu, este virtual promovată în prima ligă rusă de fotbal, după victoria cu scorul de 1-0 reuşită duminică, în deplasare, cu Jemciujina Soci, în etapa a 36-a a ligii secunde. Unicul gol al partidei a fost reuşit de Aleksei Skverniuk (85), la numai trei minute de la intrarea sa pe teren. Gigel Bucur a fost titular la Kuban, primind un cartonaş galben şi fiind schimbat în minutul 55.

În clasament, cu patru meciuri rămase de jucat, Kuban ocupă primul loc, cu 76 puncte, urmată de Volga Nijni Novgorod (64 p), Nijni Novgorod (64 p) şi Kamaz (57 p). Primele două clasate promovează la sfârşitul sezonului.