Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Daniel Niculae este în mare formă: al treilea gol pentru Monaco (cu video)

Daniel Niculae este în mare formă: al treilea gol pentru Monaco (cu video)

13 Sep 2010   •   00:00

Atacantul român al echipei AS Monaco, Daniel Niculae, a marcat un gol în partida pe care formaţia sa a terminat-o la egalitate în deplasare, duminică, 2-2 (1-1) cu Olympique Marseille, în etapa a 5-a a campionatului Franţei.

Internaţionalul român a deschis scorul în minutul 15, bifând astfel a treia reuşită în cele cinci partide jucate până acum în Ligue 1 în tricoul mongeascilor. Niculae, care a dat şi două pase decisive în acest sezon, a fost înlocuit în minutul 74 cu Lolo. Cealaltă reuşită a oaspeţilor i-a aparţinut lui Park Chu-Young, în minutul 79, în timp ce pentru gazde au marcat Valbuena '42 şi Adriano '81-autogol.

În clasament conduce Toulouse, cu 12 puncte, fiind urmată de Rennes, cu 11 puncte, şi AS Saint-Etienne, cu 10 puncte. Monaco ocupă locul 9 cu 7 puncte.