Jurnalul.ro Sport Fotbal intern "Dublă" Raul pentru Schalke şi o execuţie fabuloasă (cu video)

"Dublă" Raul pentru Schalke şi o execuţie fabuloasă (cu video)

de Mihai Morcovescu    |    02 Aug 2010   •   00:00
Sursa foto: /Reuters

Atacantul spaniol Raul Gonzalez a marcat, duminică, primele sale goluri pentru Schalke 04 în partida câştigată cu scorul de 3-1 în faţa celor de la Bayern Munchen, în finala turneului LIGA total! Cup, informează Kicker.

Fostul "galactic" a înscris în minutele 25 şi 34, a doua reuşită fiind o adevărată bijuterie, un "lob" în poarta bavarezilor. "A fost un gol de poveste cu care a ajuns direct în inimile fanilor lui Schalke!", a scris Marca despre senzaţionala execuţie a lui Raul, "Cuchara" (n.r. - lingura) aşa cum au denumit-o spaniolii.

Celălalt gol al învingătorilor a fost marcat de Edu, în minutul 27, în timp ce pentru Bayern deschisese scorul Mujici, în minutul 6.

În finala mică a turneului, FC Koln, la care fostul atacant al rapidului Alexandru Ioniţă a evoluat toate minutele, a fost învinsă cu 3-0 de Hamburg, golurile fiind marcate de Van Nistelrooy 27, Kacar 46 şi Heung-Min Son 55.

Vezi aici golurile marcate de Raul în poarta lui Bayern, al doilea printr-o execuţie fabuloasă