Jurnalul.ro Sport Fotbal intern FC Botoșani a învins-o pe FC Voluntari, într-un meci cu un singur gol

FC Botoșani a învins-o pe FC Voluntari, într-un meci cu un singur gol

11 Feb 2019   •   20:34

FC Botoşani a învins-o acasă pe FC Voluntari cu scorul de 1-0 (1-0), într-un meci disputat luni în etapa a 23-a a Ligii I de fotbal.

Meciul, de un nivel modest, mai bun în ultimul sfert de oră, a fost decis de golul marcat de Mihai Roman II cu o spectaculoasă lovitură de cap, la ultima fază a primei reprize, în minutul 45+1. Roman a fost atent după ce Fabbrini reluase greşit din foarfecă. Roman fusese la un pas de deschiderea scorului în min. 35.

FC Voluntari a fost aproape de gol prin Deac în min. 78. Tudorie a avut şi el două ocazii importante pentru oaspeţi.

În prima jumătate a sezonului regulat cele două echipe au remizat, 1-1.