Jurnalul.ro Sport Fotbal intern FC Hermannstadt – Dinamo București 3-0. „Câinii roșii” încep play out-ul cu o înfrângere drastică

de Redacția Jurnalul    |    17 Mar 2024   •   20:30
Sursa foto: Dinamo București

FC Hermannstadt a învins-o la scor de neprezentare pe Dinamo București, în primul din cele nouă meciuri ale play out-ului. Sibienii au marcat trei goluri într-un interval de doar 9 minute. Până la meciul dintre FC Voluntari și UTA Arad, Dinamo își păstrează locul 14 în clasament.

Stoica (38), Opruț (41) și Neguț (45+1) au decis soarta partidei, Dinamo nedând semne în repriza secundă că ar avea puterea să revină în joc.

Punctul culminant al reprizei secunde a fost revenirea în teren a lui Dragoș Iancu, cel care a suferit o accidentare foarte gravă în debutul sezonului, anul trecut la sfârșitul lunii septembrie, în meciul cu Petrolul Ploiești.

FC Hermannstadt ocupă locul secund în play out, după Universitatea Cluj, cu 23 de puncte, și jocă etapa viitoare în deplasare la FC Voluntari, în timp ce Dinamo București primește pe teren propriu pe Petrolul Ploiești.