Jurnalul.ro Sport Fotbal intern FCSB câștigă la Cluj și e la două puncte de CFR. Oltenii revin în lupta pentru titlu!

17 Apr 2022   •   22:59

FCSB a învins-o pe CFR Cluj cu scorul de 1-0 (0-0), duminică seara, în deplasare, într-un meci din etapa a cincea a fazei play-off a Ligii I de fotbal şi a relansat lupta pentru titlu.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Octavian Popescu (74), cu un şut de la circa 25 de metri, deviat de fundaşul Daniel Graovac. CFR mai are acum doar două puncte avans faţă de FCSB în clasament.

În minutul 43 Susic a văzut cartonașul roșu după o intrare dură asupra lui Olaru.

CFR Cluj: Bălgrădean - Susic, Graovac, Burcă, Camora - Deac, Boateng, Bordeianu - Omrani, Debeljuh, Petrila
Rezerve: Hindrich - Manea, Yuri, Chipciu, Păun, Neguţ, Cvek, Birligea, Dugandzic

FCSB: Târnovanu - Creţu, Cristea, Miron, Radunovic - Ov. Popescu, Şut, Olaru - Cordea, Tănase, Oct. Popescu
Rezerve: Vlad - Coman, Dumiter, Edjouma, Stoica, V. Gheorghe, Perianu, Oaidă, Mamut

"Victoria FCSB e meritată, a fost echipă mai bună prima repriză. Per ansamblu, victorie meritată cu FCSB mult mai bună. CFR nu reuşeşte să tragă niciun şut spre poartă.

CFR avea rezultatul de egalitate, pare că pe ăsta l-ar fi vrut după ce a jucat. FCSB a jucat fotbal, a fost mai bună în ambele reprize.

Nu e normal. Produci fotbal, dar uite că ei nu au putut produce nimic. Au căutat egalul. Se aşteptau să se întâmple ceva la cornere, la auturi. FCSB a fost periculoasă şi ea la cornere", a spus Basarab Panduru, la Orange Sport.