Jurnalul.ro Sport Fotbal intern FCSB – Universitatea Craiova 1-1, în prima etapă din play-off

FCSB – Universitatea Craiova 1-1, în prima etapă din play-off

de Redacția Jurnalul    |    18 Mar 2023   •   22:03

FCSB și Universitatea Craiova au terminat la egalitate, 1-1, primul meci din play-off. Primul gol a fost înscris de Univesitatea Craiova, însă fotbaliștii de la FCSB au egalat.

Golurile au fost înscrise de Jovan Markovic, în minutul 32, pentru Universitatea Craiova, și de Malcom Edjouma, pentru FCSB, în minutul 66.

În minutul 79 Koljic (Universitatea Craiova) a înscris, dar golul a fost anulat pentru un offside.

FCSB a început cu Târnovanu – Sorescu, Dawa, Cristea, Radunovic – Edjouma, Șut, Olaru – Coman, Compagno, Popescu, în timp ce Universitatea Craiova a debutat pe teren cu Popescu – Vlădoiu, Zajkov, Mitrea, Ndong – Mateiu, Screciu – Ișfan, Baiaram, Ivan – Markovic.