Jurnalul.ro Sport Fotbal intern FCSB, victorie în derby-ul cu CFR Cluj, la revenirea în Ghencea

FCSB, victorie în derby-ul cu CFR Cluj, la revenirea în Ghencea

de Redacția Jurnalul    |    07 Aug 2023   •   00:11

Derby-ul etapei a 4-a a Superligii la fotbal, dintre FCSB și CFR Cluj, s-a încheiat duminică seara pe Stadionul Steaua cu victoria bucureștenilor, scor 1-0 (0-0). FCSB e la a patra victorie în prima parte a sezonului Superligii, la care se adaugă alte două victorii în Conference League.

Cu patru victorii, FCSB e lideră în clasament, fiind singura echipă cu maxim de puncte în Superligă.

Golul victoriei de duminică seara, la primul joc al celor de la FCSB pe noul Stadion Steaua, a fost marcat de italianul Compagno, în minutul 67, din lovitură de pedeapsă, obținută tot de el.

Clujenii au avut și ei ocazii de a marca, culminând cu bara lui Muhar, din minutul 19. FCSB a avut șansa de a majora diferența, pe final de meci, când Florinel Coman a fost blocat de Sava din poziție unu la unu.

CFR Cluj, cu 7 puncte, ocupă locul 4 în clasament, dar poate fi depășită de FC Voluntari (6p) sau de Rapid București (5p), care se întâlnesc luni seara, de la 21.30.