Jurnalul.ro Sport Fotbal intern FCU Craiova obține prima victorie în campionat, în deplasare, la Botoșani

FCU Craiova obține prima victorie în campionat, în deplasare, la Botoșani

de Redacția Jurnalul    |    05 Aug 2023   •   20:47

FCU Craiova a obținut sâmbătă prima victorie în Superliga de fotbal. Oltenii s-au impus în deplasare, la Botoșani.

FCU Craiova a câștigat partida cu FC Botoșani cu 1-0. Unicul gol al partidei a fost înscris de mijlocașul argentinian al oltenilor, Juan Francisco Bauza. Acesta a marcat în prelungirile primei reprize.

În urma acestei victorii, craiovenii au obținut primele trei puncte din actuala ediție de campionat și au urcat până pe locul 11. FC Botoșani rămâne cu doar două puncte după patru etape și se află pe locul 13.

Tot sâmbătă, U Cluj va întâlni Dinamo București. Startul meciului va fi la ora 21.30. Clujenii au câștigat patru puncte în primele trei etape, iar Dinamo este pe ultimul loc, fără niciun punct obținut.

Vineri, în primele meciuri ale etapei a IV-a, UTA Arad a învins Poli Iași, iar Univ. Craiova a trecut de FC Hermannstadt. În ambele partide gazdele s-au impus cu 1-0.