Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Florin Costea a jucat după aproape şapte luni de pauză

Florin Costea a jucat după aproape şapte luni de pauză

13 Oct 2010   •   00:00
Sursa foto: /Intact Images

Atacantul Universității Craiova, Florin Costea, a revenit pe teren după aproape şapte luni de pauză, miercuri, în partida amicală cu FC Caracal, echipă din Liga a III-a, încheiată cu scorul de 4-0. Costea, accidentat grav la 21 martie, într-un meci cu Poli Iaşi, a intrat în minutul 65 al jocului disputat pe stadionul "Petre Deselnicu" din complexul "Ion Oblemenco", în faţa a 100 de spectatori, deşi partida fusese programată inițial cu porţile închise.

Universitatea Craiova a jucat în următoarea formulă: Stanca - Dănănae, Dilevski, Ciucă, Lopes - D. Stoica - Prepeliţă, Gargorov, Dina, Firţulescu - Piţurcă. Au mai jucat: Hotoboc, Mişu, Ologu, Roman, Buleică, Stoianof, Gugu şi Florin Costea.

Golurile au fost marcate de Dina 35, Firţulescu 37, 47 şi Al. Piţurcă 79.

Jucătorii formaţiei Universitatea Craiova care au fost convocați la lotul de tineret pentru barajul cu Anglia au efectuat  miercuri un antrenament separat.