Jurnalul.ro Sport Fotbal intern FOTBAL | O gură de oxigen pentru Concordia Chiajna

FOTBAL | O gură de oxigen pentru Concordia Chiajna

01 Mai 2015   •   23:48
Sursa foto: Razvan Pasarica/Intact Images

Concordia Chiajna a învins-o pe Pandurii Tg. Jiu cu scorul de 1-0 (0-0), vineri seara, pe teren propriu, în prima partidă din etapa a 30-a a Ligii I de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost reuşit de Mihai Dina (57), jucător intrat pe teren în finalul primei reprize.

Vezi VIDEO cu golul lui Dina

Pandurii a jucat din minutul 37 în zece oameni, după eliminarea lui Dan Nistor, pentru lovirea fără minge a lui Hristijan Dragarski.

Concordia venea după trei partide fără victorie (două eşecuri şi un egal). Pandurii are o victorie şi trei înfrângeri în ultimele patru jocuri.

În tur scorul a fost egal, 1-1.

CS Concordia Chiajna - CS Pandurii Tg. Jiu 1-0 (0-0), stadion "Concordia" - Chiajna
A marcat: Mihai Dina (57).
Cartonaş roşu: Dan Nistor (Pandurii, 37).
Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea); arbitri asistenţi: Ciprian Florin Danşa (Oradea), Andrei Constantinescu (Bucureşti); arbitri asistenţi adiţionali: Cătălin Buşi (Râmnicu Vâlcea), Florin Andrei (Târgu Mureş); arbitru de rezervă: Vladimir Urzică (Piatra Neamţ)
Observatori: Costin Ioan Toma (Piatra Neamţ) - CCA, Mircea Călin (Bucureşti) - LPF