Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Franţa: Diaby s-a accidentat şi poate rata duelul cu România

Franţa: Diaby s-a accidentat şi poate rata duelul cu România

04 Oct 2010   •   00:00
Sursa foto: /Reuters

Mijlocaşul echipei Arsenal Londra, Abou Diaby, s-a accidentat la glezna dreaptă în timpul meciului cu Chelsea, scor 0-2, şi a devenit incert pentru partidele pe care naţionala Franţei le va disputa împotriva Romaniei (9 octombrie) şi a Luxemburgului (12 octombrie) în Grupa D a preliminariilor Campionatului European din 2012, informează AFP.

"Diaby are probleme la o gleznă şi se parte că este incert pentru echipa naţională", a declarat antrenorul lui Arsenal, Arsene Wenger.

Diaby a fost lovit la gleznă cu puţin înainte de pauză, însă el a revenit pe teren în repriza a doua şi a jucat până în minutul 70.