Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Gaz Metan Mediaş - Concordia Chiajna 3-1. Revenire SPECTACULOASĂ

Gaz Metan Mediaş - Concordia Chiajna 3-1. Revenire SPECTACULOASĂ

26 Noi 2016   •   20:16
Sursa foto: lexaarts/Getty Images/iStockphoto

Gaz Metan Mediaş a învins-o pe Concordia Chiajna cu scorul de 3-1 (0-1), sâmbătă, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 17-a a Ligii 1 de fotbal.

Oaspeţii au jucat foarte bine timp de aproape o oră şi au condus din minutul 26, prin golul lui Cristian Ciobanu, la prima sa reuşită în Liga I. Echilibrul s-a rupt după eliminarea fundaşului olandez Milano Koenders (Concordia, 57), Gaz Metan marcând de trei ori în mai puţin de un sfert de oră, prin Mircea Axente (59, 72) şi albanezul Azdren Llullaku (67).

Gaz Metan a mai avut o bară, prin Aleksandar Susnjar (86).

Medieşenii sunt neînvinşi de zece etape, în care au înregistrat şase victorii şi patru egaluri.

Concordia are doar o victorie în ultimele şapte etape (cu Steaua), alături de două egaluri şi patru eşecuri.

CS Gaz Metan Mediaş - CS Concordia Chiajna 3-1 (0-1), Stadion "Gaz Metan" - Mediaş
Au marcat: Mircea Axente (59, 72), Azdren Llullaku (67), respectiv Cristian Ciobanu (26).
Cartonaş roşu: Milano Koenders (Concordia, 57).
Arbitru: Marcel Bîrsan (Bucureşti); arbitri asistenţi: Bogdan Gheorghe (Bucureşti), Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea); arbitru de rezervă: Florin Miron (Bucureşti)
Observatori: Eduard Dumitrescu (Piteşti) - CCA, Valer Şulea (Braşov) - LPF