Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga 1: CFR Cluj - CS Universitatea Craiova 1-2. Surpriza la Cluj

Liga 1: CFR Cluj - CS Universitatea Craiova 1-2. Surpriza la Cluj

04 Oct 2015   •   23:12
Sursa foto: Razvan Pasarica/Intact Images

CS Universitatea Craiova a învins-o pe CFR Cluj cu scorul de 2-1 (0-0), duminică seara, în deplasare, într-un meci din etapa a 13-a a Ligii I de fotbal, ultima a turului.

CFR a deschis scorul imediat după pauză, prin camerunezul Steve Leo Beleck (47), la capătul unei scheme a clujenilor. Universitatea a revenit pe final, a egalat prin Nuno Rocha (79), iar Andrei Dumitraş a înscris golul victoriei în prelungiri (90+2).

Gazdele au avut o bară, prin Gomelt (34), iar craiovenii prin Nuno Rocha, chiar înainte golul victoriei.

CFR a pierdut primul meci acasă în acest sezon şi nu a câştigat niciunul din ultimele trei partide (două goluri şi un eşec).

CSU a ajuns la cinci meciuri consecutive fără înfrângere, patru victorii şi un egal.

FC CFR 1907 Cluj - CS Universitatea Craiova 1-2 0-0), Stadion "Dr. Constantin Rădulescu" - Cluj-Napoca
Au marcat: Steve Leo Beleck (47), respectiv Nuno Rocha (79), Andrei Dumitraş (90+2).
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenţi: Valentin Avram (Bucureşti), Andrei Constantinescu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Marian Barbu (Făgăraş)
Observatori: Ioan Onicaş (Zalău) - CCA, Valer Şulea (Braşov) - LPF