Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga I: Astra Giurgiu - FC Viitorul Constanţa 2-2

Liga I: Astra Giurgiu - FC Viitorul Constanţa 2-2

02 Aug 2015   •   21:45
Sursa foto: Razvan Pasarica/Intact Images

Astra Giurgiu şi FC Viitorul Constanţa au terminat la egalitate scor 2-2 (1-1), duminică seara, într-o partidă din etapa a patra a Ligii I de fotbal.

Gazdele au înscris primele prin fundaşul Găman, în min. 40, cu o lovitură de cap, la un corner executat de vârful Budescu. Cernat, atacantul oaspeţilor a egalat rapid scorul afişat pe tabela de marcaj în min. 45.

În a doua parte a jocului, Astra Giurgiu a fost mai insistentă şi a punctat din nou prin Constantin Budescu, în min 80, din lovitură liberă.

Puternic motivaţi de antrenorul Gheorghe Hagi de pe margine, jucătorii Viitorului nu cedează şi egalează tot prin vârful Cernat, cu o lovitură de cap de la 7 m, în minutele de prelungire (90+2)

Meciul a avut loc pe Stadionul "Marin Anastasovici" din Giurgiu.