Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Oţelul a pierdut primul amical al verii, 1-4 cu Astra

Oţelul a pierdut primul amical al verii, 1-4 cu Astra

24 Iun 2011   •   04:39

Campioana Otelul a inceput pregatirea cu un esec fara drept de apel in fata Astrei Ploiesti, scor 1-4, intr-un meci amical disputat in cadrul cantonamentului de la Poiana Brasov.

Prahovenii au inceput in forta si conduceau cu 3-0 in minutul 30, dupa golurile marcate de Lucian Goian, Rusu si N'Doye, ultimul din penalty, in timp ce galatenii au redus din diferenta inainte de pauza, prin reusita lui Punosevac. In partea secunda, fostul stelist Cosmin Matei a marcat din nou pentru Astra si a stabilit scorul final.

Otelul: Grahovac - Cojoc, Perendija, Sirghi, Salageanu - Miselaricu - L. Iorga, Viglianti, Ibeh, S. Ilie - Punosevac. Au mai jucat: Branet, G. Paraschiv, Benga, Pena, Ochirosii, Sg. Costin, Ljubinkovici, Bus, Progni