Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Pandurii a câştigat cu 2-0 amicalul cu Napredak

Pandurii a câştigat cu 2-0 amicalul cu Napredak

08 Feb 2011   •   10:11
Sursa foto: /Intact Images

Pandurii Târgu Jiu a învins, luni, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa sârbă de liga a doua FK Napredak, într-un meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Antalya.

Golurile echipei gorjene au fost marcate de Voiculeţ, în minutul 18, cu un şut din interiorul careului, şi de Geoge Neagu în minutul 88, dintr-o lovitură liberă dictată la un fault în apropierea careului asupra brazilianului Conrado.

Antrenorul Petre Grigoraş a folosit în prima repriză următoarea formulă: Lazăr - Pleaşcă, Tătaru, Cardoso, Grecu - Băcilă, Voiculeţ Nistor, Cristea, Hidişan - Lemnaru. Antrenorul Petre Grigoraş i-a mai trimis după pauză pe teren pe: Horvat '46, Popete '60, Avramescu '55, Rada, Neagu, Ciucur, Militaru, Voinea, Conrado şi Apostu din minutul 76.

Următorul joc amical din Turcia al celor de la Pandurii este programat miercuri, în compania bulgarilor de la Cerno More Varna.