Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Rapid a învins Viitorul Pandurii Targu Jiu cu 3-1

Rapid a învins Viitorul Pandurii Targu Jiu cu 3-1

30 Aug 2020   •   17:30

Rapid a câştigat contra Viitorul Pandurii Târgu Jiu cu 3-1. La Rapid au marcat Sefe, Hlistei şi Benzar. Giuleştenii vor să revină în Liga 1 pentru prima dată din 2015.

Rapidul a început convingător noul sezon al Ligii Secunde. Elevii lui Andrian Iencsi s-au impus cu 3-1 la Târgu Jiu pe terenul lui Viitorul Pandurii.

A fost 1-0 pentru Rapid la pauză. Gazdele au egalat din penalty, dar tot din lovitură de la 11 metri au marcat şi alb-vişiniii. Scorul final a fost stabilit de Daniel Benzar în minutele de prelungiri.

Victoria de la Târgu Jiu a fost primul pas făcut de Rapid în acest sezon către revenirea în Liga 1. Giuleştenii vor să revină pe prima scenă a fotbalului românesc după 6 sezoane.