Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Remiză între Voluntari și Oțelul în a patra etapă din play-out

Remiză între Voluntari și Oțelul în a patra etapă din play-out

de Redacția Jurnalul    |    13 Apr 2024   •   20:08
Sursa foto: FC Voluntari

FC Voluntari și Oțelul Galați au terminat la egalitate în runda a patra din play-out-ul Superligii. Gălățenii au obținut un punct în prelungirile meciului.

FC Voluntari a remizat sâmbătă pe teren propriu, 1-1 (1-0) cu Oțelul Galați, în etapa a patra din play-out-ul Superligii de fotbal.

Gazdele au deschis scorul în minutul 20, prin Dumiter, în vreme ce gălățenii au egalat în minutul 90+4, prin Lameira.

În urma acestui rezultat, Oțelul ajunge pe locul 2 în clasamentul play-out-ului, la egalitate de puncte, 27, cu Hermannstadt, care e pe 1, și cu UTA, aflată pe poziția a treia. Cele trei echipe sunt despărțite de golaveraj.

Toate cele trei grupări pot fi însă depășite de U Cluj, care joacă sâmbătă seară acasă cu Petrolul. Clujenii au 26 de puncte.

În ceea ce o privește pe Voluntari, după egalul cu Oțelul a rămas pe locul 6 în play-out.