Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Superliga: U Cluj obține trei puncte importante în partida cu FC Botoșani

Superliga: U Cluj obține trei puncte importante în partida cu FC Botoșani

de Redacția Jurnalul    |    25 Feb 2023   •   20:30

U Cluj a obținut trei puncte importante în partida de sâmbătă cu FC Botoșani din etapa a 27-a din Superliga de fotbal.

Ardelenii s-au impus cu 2-0. Scorul a fost deschis în minutul 28 de atacantul senegalez Mamadou Thiam. În minutul 84, jucătorul african a mai înscris o dată și, astfel, clujenii au obținut prima victorie din ultimele patru etape.

În urma acestui rezultat, FC Botoșani rămâne pe locul 9 în clasament. Formația din Moldova are 31 de puncte. U Cluj urcă trei poziții și ajunge pe locul 11 cu 28 de puncte.

Tot sâmbătă a avut loc partida Sepsi Sf.Gheorghe- FC Hermannstadt care s-a încheiat cu scorul 2-1. De la ora 20.00 se va juca și meciul Rapid București-Chindia Târgoviște.