Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Toţi românii au fost eliminaţi. Vezi rezultatele de joi!

Toţi românii au fost eliminaţi. Vezi rezultatele de joi!

24 Sep 2010   •   00:00
Sursa foto: /Intact Images

Victor Crivoi, ultimul reprezentat al României pe tabloul de simplu, a părăsit şi el competiţia joi seara. Împotriva italianul Potito Starace, al treilea favorit de la BRC Open România, Crivoi a început curajos şi a câştigat primul set la patru. Apoi, în al doilea act, românul a avut cinci şanse de break la 2-2 şi alte trei la 5-5, dar şi o minge de meci în tie-break, adjudecat până la urmă de Starace. În setul 3, italianul a făcut break devreme şi şi-a menţinut apoi avantajul, profitând şi de problemele fizice ale lui Crivoi, care a avut nevoie de două ori de intervenţia doctorului. Scor final 6-4, 6-7 (6), 4-6 şi Crivoi ratează ocazia de a face cea mai bună performanţă a sa din acest sezon.

În ultimul meci de joi, România a rămas fără reprezentanţi şi în proba de dublu, după ce Victor Anagnastopol şi Marius Copil au pierdut, în sferturile de finală, în faţa perechii spaniole Marcel Grannolers / Santiago Ventura, scor 1-6, 6-7 (5).

Dublu, sferturi
Philipp Marx/Igor Zelenay (Germania/Slovacia) - Leos Friedl/Filip Polasek (Cehia/Slovacia) 6-4, 3-6, 10-6

Santiago Gonzalez/Travis Rettenmaier (Mexic/USA) - Pablo Cuevas/David Marrero (Uruguay/Spania) 3-6, 2-6

Victor Anagnastopol/Marius Copil - Marcel Grannolers/Santiago Ventura (Spania) 1-6, 6-7 (5)