Jurnalul.ro Sport Fotbal intern U Craiova 1948 a învins Chindia Târgoviște în primul meci al etapei a VI-a

U Craiova 1948 a învins Chindia Târgoviște în primul meci al etapei a VI-a

de Redacția Jurnalul    |    29 Apr 2023   •   07:10

U Craiova 1948 a învins Chindia Târgoviște în primul meci al etapei a VI-a din cadrul play out-ului SuperLigii de fotbal. Partida s-a disputat vineri seara, pe stadionul Ion Oblemenco din Craiova.

U Craiova 1948 a învins Chindia Târgoviște, scor 1-0. Unicul gol al partidei a fost înscris în minutul 44 de mijlocașul William Baeten.

În minutul 65, gazdele au ratat o lovitură de la 11 metri, Dragos Albu fiind cel care a executat penaltiul.

În urma acestui rezultat, oltenii au rămas pe primul loc în grupa de play out, având trei puncte în plus față de echipa de pe locul secund, Petrolul Ploiești.

Chindia Târgoviște este pe locul 7 în clasament, poziție care duce la barajul pentru evitarea retrogradării.