Jurnalul.ro Sport Fotbal international Am comis-o și pe asta: Prima înfrângere din istorie cu Armenia!

Am comis-o și pe asta: Prima înfrângere din istorie cu Armenia!

31 Mar 2021   •   21:08

La capătul unui thriller de coșmar, Armenia a învins-o pe România, scor 3-2, în a 3-a etapă a preliminariilor Campionatului Mondial de fotbal. După ce au fost conduși cu 1-0, românii au revenit prin două goluri înscrise de Cicâldău, cel mai bun jucător al „tricolorilor”. Într-un final incendiar, armenii au înscris însă două goluri, în numai trei minute, unei apărări care a gafat constant timp de 90 de minute și în care singurul evidențiat a fost portarul Niță.

La rândul lui, selecționerul Mirel Rădoi a părut depășit încă din alcătuirea primului 11, care a cuprins mai mulți jucători ce au dat impresia că sunt ieșiți din formă. O altă eroare pare să fi fost titularizarea lui Man, rezervă la Parma, în locul coechipierului său Mihăilă, un jucător care a făcut meciuri foarte bune în ultima perioadă.