Jurnalul.ro Sport Fotbal international Fotbal: Real Madrid, învinsă de Rayo Vallecano, în La Liga

Fotbal: Real Madrid, învinsă de Rayo Vallecano, în La Liga

29 Apr 2019   •   12:35
Sursa foto: Real Madrid

Echipa Rayo Vallecano, penultima din La Liga, a produs duminică seara surpriza etapei a 35-a din La Liga, reuşind o victorie de senzaţie, 1-0 (1-0), pe propriul stadion, în faţa celor de la Real Madrid.

Singurul gol al meciului a fost reuşit de Adrian Embarba, în minutul 23, din penalty.

Pentru echipa pregătită de Paco Jemez, victoria este una de prestigiu în condiţiile în care Rayo are şanse minime de a se mai salva de la retrogradare.

Un alt meci de duminică seara încheiat cu un rezultat surpriză a fost cel dintre Girona şi Sevilla. Gazdele, aflate pe locul 17 (din 20) în clasament, s-au impus cu 1-0, prin golul reuşit de Portu în minutul 62, în faţa unui adversar care încă aspiră să joace în Liga Campionilor în sezonul viitor.