Jurnalul.ro Sport Fotbal international Ianis Hagi, gol de trei puncte la debutul său la Racing Genk VIDEO

Ianis Hagi, gol de trei puncte la debutul său la Racing Genk VIDEO

27 Iul 2019   •   07:12
Sursa foto: Racing Genk

Fotbalistul român Ianis Hagi a marcat la primul său meci oficial în tricoul formaţiei Racing Genk, el înscriind vineri seara golul victoriei în partida câştigată de campioana en titre cu scorul de 2-1 (0-1) pe teren propriu cu Kortrijk, în prima etapă a campionatului Belgiei.

Mijlocaşul român a început pe banca de rezerve partida, fiind introdus în teren abia în minutul 74 în locul suedezului Benjamin Nygren. Ianis Hagi a avut nevoie de doar două minute pentru a înscrie golul de trei puncte printr-un şut puternic de la aproximativ 8 metri.

Racing Genk a fost condusă la pauză de Kortrijk prin golul înscris de Julien De Sart în minutul 13. Golul egalizator al campioanei Belgiei a fost marcat de Benjamin Nygren (minutul 50).

Fotbalistul Ianis Hagi s-a transferat la 12 iulie de la FC Viitorul la Racing Genk, el semnând un contract valabil până în 2024 cu actuala deţinătoare a tilului în Belgia.