Jurnalul.ro Sport Fotbal international Jurgen Klopp a fost amendat după ce a intrat pe teren în meciul cu Everton

Jurgen Klopp a fost amendat după ce a intrat pe teren în meciul cu Everton

04 Dec 2018   •   22:12

Jurgen Klopp, antrenorul lui Liverpool, a fost acuzat de comportament neadecvat în partida cu Everton. Cormoranii au câștigat în ultimul minut cu 1-0, conform Agerpres.

Duminică, pe Merseyside, Klopp a izbucnit de bucurie la golul lui Origi din minutul 90’+6. El a luat-o la fugă pe teren și a sărit în brațele portarului Alisson.

FA putea chiar să-l suspende pentru următorul meci, însă i-au aplicat doar o amendă de 8.000 de lire.

„Asta este regula şi dacă încalci regulile pe care trebuie să le respecţi eşti amendat. Nu am nicio problemă, voi plăti”, a spus Klopp.

Marco Silva, omologul său de pe banca tehnică, l-a apărat pe neamț. „Este emoția jocului, este o situație normală. Dacă mă întrebați pe mine, eu nu l-aș fi amendat, dar FA a decis altceva” a spus Silva.

Liverpool ocupă locul 2 din Premier League, cu 36 de puncte, la două puncte în spatele liderului Manchester City.