Jurnalul.ro Sport Fotbal international Vezi ratarea anului în Bundesliga sau cum se dă peste porta goală de la patru metri!

15 Aug 2011   •   10:32

Meciul disputat duminica in etapa a doua din Bundesliga, Bayer Leverkusen – Werder Bremen, a consemnat o ratare incredibila, trecuta in dreptul atacantului oaspetilor, Lennart Thy, un jucator in varsta de numai 19 ani, care, cu siguranta, va fi marcat de aceasta ratare.

In minutul 36, la scorul de 0-0, o centrare venita de pe partea dreapta l-a gasit pe Thy singur-singurel in careul mic al echipei adverse, numai ca ceea ce ar fi trebuit sa insemne indeplinirea unei simple formalitati s-a transformat in ratarea anului in Bundesliga, si poate nu numai.

Iar pentru ca tacamul sa fie complet si pentru ca ocaziile se razbuna, Leverkusen a si castigat acel meci, scor final 1-0, cu un gol marcat cu patru minute inainte de final.