Casa Fotbalului a gazduit ieri dupa-amiaza o sedinta extrem de tensionata a Comisiei de Disciplina.
Desi toata lumea se astepta ca, in urma derby-ului de duminica, doar Dinamo si Rapid sa fie judecate, din pricina suporterilor, in cele din urma a fost sanctionata si Steaua. SUSPENDARI. Astfel, Comisia de Disciplina a hotarat ca fiecare echipa sa sustina cate un meci din Liga 1 cu portile inchise, cluburile fiind si amendate cu cate 3.500 RON. Comisia a judecat, in prima faza, incidentele de la meciul Dinamo - Rapid, scor 3-1, cand suporteri ai celor doua echipe au rupt gardul si au patruns pe pista de atletism. Apoi, a judecat si cele petrecute la derby-ul Dinamo - Steaua, scor 1-0, cand fanii stelisti, dupa ce au fost provocati, au ripostat, ajungandu-se pana la a fi impuscati de jandarmi cu gloante de cauciuc. Meciurile fara spectatori vor fi etapa urmatoare: Rapid - Gloria, Steaua - CFR Cluj si Dinamo - Farul.