Astazi va avea loc, la Viena, tragerea la sorti a partidelor din semifinalele cupelor europene la handbal masculin. Tara noastra are doua reprezentante in penultimul act, HCM Constanta, in Cupa Cupelor si Steaua Bucuresti, in Challenge Cup.
POSIBILITATI. Calificati dupa o pauza de 12 ani intr-o semifinala de cupa europeana, dupa o dubla mansa dramatica cu macedonenii de la Vardar Skopje (31-35 in deplasare si 34-29 la Bucuresti), elevii lui Vasile Stanga vor avea din nou emotii astazi, cand isi vor afla viitorul adversar. In penultimul act al Challenge Cup, Steaua ar putea intalni una din urmatoarele echipe: BSV Bern Muri (Elvetia), Agram-Medvescak Zagreb (Croatia) si Sporting Club Horta (Portugalia).Meciurile din semifinale vor avea loc la 25 sau 26 martie (turul) si 1 sau 2 aprilie (returul).