Cel mai important week-end din ultimii 15 ani ai handbalului masculin romanesc a sosit. Astazi, Steaua si, maine, HCM Constanta vor incerca sa faca primii pasi catre calificarea in finalele Cupei Challenge si Cupei Cupelor.
BUCURESTI. Dupa seara senzationala oferita de meciul din sferturi, cu Vardar, Steaua va incerca sa repete figura azi. De la ora 17:15, Sala Polivalenta va gazdui prima mansa a semifinalei Cupei Challenge, in care ros-albastrii antrenati de Vasile Stanga ii vor intalni pe croatii de la Agram-Medvescak Zagreb. Se asteapta ca fanii sa ia din nou cu asalt arena, fapt care ii incanta pe stelisti. "La meciul cu Vardar, daca nu aveam suporterii, nu cred ca ne calificam. Ne-au transmis acea energie necesara performantei. Speram sa fie din nou alaturi de noi cu aceeasi ardoare", a declarat Stanga.