In urma tragerii la sorţi care a avut loc ieri, la Viena, s-a stabilit ca primul meci al finalei Cupei Cupelor, dintre Oltchim şi Byasen Trondheim, să se dispute pe terenul formaţiei norvegiene, la 12 sau 13 mai, returul urmand să aibă loc o săptămană mai tarziu, la Ramnicu-Valcea.
"A ieşit cum am vrut, să jucăm returul cu trofeul pe masă. Recompensa pentru caştigarea Cupei Cupelor este cunoscută de jucătoare şi inseamnă maximum 20.000 de lei.", a declarat preşedintele clubului valcean, Ioan Gavrilescu.
Acesta a spus că manşa secundă se va disputa obligatoriu la 20 mai, din cauza contractelor dintre Federaţia Europeană şi posturile de televiziune care vor transmite partida.