Echipa masculina Steaua Bucuresti va juca, pana la urma, meciul-tur din semifinalele Challenge Cup cu Agram Medvescak Zagreb, din Croatia, in Sala Polivalenta, a declarat presedintele Federatiei Romane de Handbal, Cristian Gatu. Sala era ocupata la 25-26 martie cu un concurs international de dans sportiv, astfel ca disputarea meciului-tur din semifinalele Challenge Cup nu era posibila in acea locatie. Problema a fost rezolvata dupa interventia FRH la Agentia Nationala pentru Sport.
AMIABIL. "S-a rezolvat totul pe cale amiabila. ANS a mediat discutiile cu federatia de dans sportiv, care isi va organiza concursul in Sala Floreasca", a declarat Cristian Gatu. In conformitate cu reglementarile EHF, data meciului-tur din semifinalele cupelor europene este 25 sau 26 martie, in functie de cum se inteleg echipele intre ele. Handbalistii si conducerea de la Steaua si-au exprimat dorinta de a juca din nou in Sala Polivalenta, unde in returul cu Vardar Skopje din sferturile de finala ale Challenge Cup echipa a fost incurajata frenetic de peste 5.000 de suporteri, care i-au purtat spre calificare. Este de asteptat ca si la meciul cu echipa croata sa se inregistreze o asistenta-record.