Jurnalul.ro Sport HCM Constanţa a pierdut ultimul meci din grupele Ligii Campionilor

HCM Constanţa a pierdut ultimul meci din grupele Ligii Campionilor

07 Mar 2010   •   00:00

Campioana României la handbal masculin, HCM Constanţa, a pierdut ultimul meci din grupa A a Ligii Campionilor, 25-35, în deplasare, în faţa formaţiei ungare Pick Szeged. Constănţenii au făcut o primă repriză foarte bună şi au condus la pauză la trei goluri, 17-14, dar au fost depăşiţi categoric în partea secundă.

HCM a terminat grupa cu 9 puncte, pe locul patru, ultimul calificant în optimile de finală ale competiţiei. Constanţa va juca în această fază cu una dintre echipele clasate pe primul loc în celelalte grupe (Veszprem, fosta echipă a lui Marian Cozma, Ciudad Real, deţinătoarea trofeului, şi THW Kiel, câştigătoare în 2007 şi finalistă la ultimele două ediţii), tragerea la sorţi fiind programată marţi, la Viena.