Jurnalul.ro Sport Info

Info

04 Sep 2006   •   00:00
STEAUA. Formatia pregatita de Cosmin Olaroiu a invins, sambata, cu scorul de 1-0, pe Gloria Buzau, din Liga a II-a, intr-un meci amical disputat la Buzau. Unicul gol al partidei a fost marcat de Cristocea, in minutul 16. In aceasta partida au debutat si noile achizitii ale Stelei, francezul Cyrill Thereau, Ovidiu Petre si Stelian Stancu. Olaroiu a trimis pe teren urmatorul "11": Cernea - D. Balan, Panait, E. Baciu, G. Coman - Bostina, Lovin, Ochirosii - Cristocea - Oprita, Thereau. Au mai evoluat St. Stancu, Ov. Petre, Nesu, Ristici si M. Ionut.

DINAMO. Aflata intr-un stagiu de pregatire in Ungaria, echipa pregatita de Mircea Rednic a castigat Cupa Matav, la capatul unui mini-turneu disputat sambata. In prima partida a zilei, "cainii rosii" au invins pe FC Sopron cu 1-0, gratie unui gol marcat de Ionel Danciulescu in minutul 22, pentru ca cel de-al doilea meci al "alb-rosiiilor" sa se termine nedecis, 0-0, cu Ujpest. Daca in partida cu Sopron tehnicianul lui Dinamo a folosit o echipa cat mai apropiata fata de garnitura ideala, exceptie facand fotbalistii convocati la lot, Rednic a alcatuit o formatie din rezerve la intalnirea cu Ujpest.