LIGA I - ETAPA A 24-A
VINERICFR Cluj - Gloria Bistriţa 2-2
Pereira ('32), Peralta ('47) / Diogo ('23), Azevedo ('90+4)
Steaua - Farul 1-1
Stancu ('55) / Chico ('73)
SĂMBĂTĂ
FC Unirea - Rapid 1-1
Bilaşco ('68) / Andrade ('22)
Pandurii - Gaz Metan 1-0
Raskovici ('1)
FC Timişoara - "U" Craiova 1-0
Arm. Karamyan ('48)
Dinamo - FC Vaslui 4-1
M. Niculae ('24 - pen., '79, '90), Zicu ('87) / Temwanjera ('81)
Ieri
Oţelul - Poli Iaşi 3-2
Bourceanu ('25 - pen.), Sălăgean ('29), Jelev ('78) / Bâlbă ('15), A. Cristea ('45)
FC Argeş - CS Otopeni 1-1
Năstăsie ('21) / L. Ganea ('55)
FC Braşov - Gloria Buzău 4-0
Surdu ('22), Ezequias ('34), Ilyeş ('38, '82)
CLASAMENT
1. Dinamo 24 39-18 49p
2. FC Timişoara* 24 44-24 46p
3. FC Unirea 24 37-17 46p
4. CFR Cluj 24 33-19 43p
5. "U" Craiova 24 34-19 41p
6. Rapid 24 31-24 39p
7. Steaua 24 30-20 38p
8. FC Braşov 24 24-16 38p
9. FC Vaslui 24 32-27 38p
10. FC Argeş 24 32-30 34p
11. Oţelul 24 31-33 32p
12. Pandurii 24 21-30 28p
13. Gloria Bistriţa 24 21-27 26p
14. Poli Iaşi 24 20-32 25p
15. Farul 24 19-37 23p
16. Gaz Metan 24 24-40 21p
17. CS Otopeni 24 19-39 13p
18. Gloria Buzău 24 11-51 6p
* FC Timişoara penalizată cu 6 puncte.
ETAPA VIITOARE:
Vineri (17 aprilie): Gaz Metan - Steaua (16:00, GSP TV), Gloria Buzău - FC Argeş (18:45, GSP TV), "U" Craiova - FC Unirea (20:45, Antena 1);
Sâmbătă (18 aprilie): Farul - CFR Cluj (14:00, GSP TV), CS Otopeni - Pandurii (15:00, netelevizat), Gloria Bistriţa - Oţelul (15:00, netelevizat), Poli Iaşi - Dinamo (16:00, GSP TV), FC Vaslui - FC Timişoara (18:30, GSP TV), Rapid - FC Braşov (20:30, GSP TV).
Liga a II-a - Etapa a 24-a
Seria I:Sportul Studenţesc - Dinamo II Bucureşti 1-2, FCM Bacău - Luceafărul Băile Felix 2-1, FC Botoşani - Dunărea Galaţi 0-0, Cetate Suceava - FC Buftea 1-1, Petrolul Ploieşti - Delta Tulcea 0-2, Progresul - Concordia Chiajna 0-3 (echipa gazdă nu a fost programată), FC Snagov - CSM Ploieşti 1-2. Dunărea Giurgiu, Ceahlăul şi au stat. Prefab Modelu şi Forex Braşov s-au retras din campionat.
Clasament: 1. Ceahlăul 48p, 2. Delta Tulcea 45p, 3. CSM Ploieşti 40p.
Seria a II-a:
Drobeta Turnu Severin - CFR Timişoara 4-0, Mechel Câmpia Turzii - Dacia Mioveni 0-2, Liberty Oradea - ACU Arad 1-0, Universitatea Cluj - CSM Râmnicu-Vâlcea 1-1, FC Bihor - FC Târgovişte 2-1, Jiul Petroşani - Minerul Lupeni 1-1, UTA - Arieşul Turda 0-0. Partidele Mureşul Deva - FCM Târgu-Mureş şi Internaţional Curtea de Argeş - Unirea Alba Iulia sunt programate marţi, 14 aprilie, de la ora 17:00.
Clasament: 1. FCM Târgu-Mureş 45p, 2. CSM Râmnicu-Vâlcea 45p, 3. Unirea Alba Iulia 43p.