Jurnalul.ro Sport Meci întrerupt în campionatul Spaniei

Meci întrerupt în campionatul Spaniei

16 Mar 2008   •   00:00

Meciul dintre echipele Betis Sevilla şi Athletic Bilbao, din etapa a 28-a a campionatului Spaniei, a fost întrerupt, sâmbătă seara, în minutul 72, în urma unei decizii a arbitrului, după ce portarul formaţiei oaspete, Armando, a fost atins de o sticlă aruncată din tribună, informează AFP.

Portarul echipei Athletic, Armando, a fost lovit de o sticlă de apă din tribună şi a fost scos de pe teren pe targă, în momentul în care formaţia sa conducea cu scorul de 2-1.

Potrivit postului Cadena Ser, portarul şi-a revenit la vestiare. Arbitrul Clos Gomez a decis să oprească meciul disputat pe stadionul Manuel Ruiz de Lopera în urma incidentului din minutul 72.