Jurnalul.ro Sport Mutu s-a întors cu o

Mutu s-a întors cu o

16 Mar 2008   •   00:00

Atacantul Adrian Mutu a marcat un gol în meciul pe care echipa Fiorentina l-a câştigat, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, în compania formaţiei Genoa, în etapa a 28-a a campionatului Italiei.

Mutu, revenit pe teren după o accidentare, a marcat în minutul 30, cu un o "perlă"din afara careului, aşa cum a scris Gazzetta dello Sport. În minutul 72, Mutu a fost înlocuit cu Donadel. Celelalte goluri ale formaţiei Fiorentina au fost marcate de Santana '19 şi Pazzini '56. Pentru Genoa a marcat Masiero '83

Cristian Chivu a fost integralist la Internazionale Milano în partida cu Palermo, scor 2-1. Pentru Inter au marcat Vieira '5 şi Jimenez '36, în timp ce Palermo a punctat prin autogolul lui Materazzi din minutul 25.