Atacantul român al echipei FC Nantes, Claudiu Keşeru, a fost împrumutat pentru şase luni la gruparea Angers. Keşeru va evolua tot în a doua ligă franceză.
În vârstă de 23 de ani, Keşeru nu a marcat niciun gol în zece meciuri în acest sezon pentru FC Nantes. El a fost titular doar la partida din 22 decembrie, chiar cu Angers, scor 1-2. Keşeru va avea la Angers numărul 9. El a mai fost împrumutat în ianuarie 2008 la Libourne Saint-Seurin, unde a marcat 11 goluri în 17 meciuri, iar anul trecut a jucat şi la Tours reuşind să înscrie de şapte ori.