Jurnalul.ro Sport Posibil adversar - Basel, favorita

Posibil adversar - Basel, favorita

de Delia Gomoescu    |    01 Apr 2006   •   00:00

Invingatoarea din euroderby-ul Steaua - Rapid va juca in semifinalele Cupei UEFA probabil impotriva lui FC Basel. Elvetienii au castigat cu 2-0 in fata lui Middlesbrough si au sanse mari sa mearga mai departe. In partida de joi seara totul a fost decis in ultimele trei minute ale primei reprize, cand Delgado si Degen (foto dreapta) au marcat cele doua goluri. Antrenorul Christian Gross s-a declarat incantat de succesul echipei sale: "Suntem puternici in defensiva si am inchis bine spatiile la mijloc. Ma astept la un retur solicitant, dar avem un avantaj de doua goluri, care ne plaseaza intr-o pozitie favorabila". (Delia Gomoescu)