În primul meci din Grupa D a Ligii Campionilor Asiei, Al Hilal, echipa lui Mirel Rădoi, a învins cu 3-0, în deplasare, formaţia antrenată de Cosmin Olăroiu, Al Saad (Qatar). Primele două goluri ale saudiţilor au fost marcate de vedeta Al-Qahtani, în minutele 9 şi 66, iar Neves a închis tabela în prelungirile partidei. Rădoi a fost titular la Al Hilal, a avut o bară înainte de pauză şi a fost înlocuit în ultimul minut de joc. Din grupa D a competiţiei mai fac parte Mes Kerman (Iran) şi Al Ahli (Emiratele Arabe Unite). Rădoi şi Olăroiu pot merge împreună în faza următoare, deoarece primele două echipe din fiecare grupă se vor califica în optimile de finală ale Ligii Campionilor Asiei.