Jurnalul.ro Sport Rapid şi Timişoara au pierdut ultimele amicale din Antalya

Rapid şi Timişoara au pierdut ultimele amicale din Antalya

11 Feb 2010   •   00:00

În ultimul meci amical din cadrul turneului din Antalya, Rapid a pierdut cu 1-2 în faţa locului 10 din campionatul Ucrainei, Vorskla Poltava. Singurul gol al giuleştenilor a fost marcat de Adrian Iordache, în minutul 30. Cu un minut înainte de pauză, un fault al lui Coman asupra căpitanului echipei adverse a pornit o încăierare generală, dar conflictul s-a stins după câteva îmbrânceli. Ucrainenii au întors rezultatul în primele 20 de minute ale reprizei secunde, când au înscris de două ori. Antrenorul Nae Manea a început partida cu formula: Straton - Păun, Ad. Iordache, M. Constantin, Bratu - Tene, Al. Coman, Matici, Cesinha - Ioniţă, Creţu. În partea secundă au jucat: Bornescu - Helder, Iencsi, R. Fernandes, Bozovici - Coman, Herea - Grigorie, Spadacio, I. Iordache - Răduţă.
Tot joi, FC Timişoara a pierdut cu 1-3 amicalul cu Vojvodina Novi Sad, a treia clasată din Serbia. Golul bănăţenilor a fost marcat de Magera, în minutul 45, după o recuperare a lui Bonfim. Antrenorul Ovidiu Sabău a început partida cu: Taborda - Bonfim, Luchin, Scutaru, Sepsi - Ionescu, Alexa, Bourceanu, Magera - Parks, Goga. În repriza a doua au mai jucat Chiacu şi Kozak.